UÇAK BİLETİ

Hem Türkiye’de hem de dünyada yüzlerce uçuş rotası için kudretturizm.com.tr’den ve Kudret Turizm mobil uygulamalarından dilediğiniz yere uçak bileti alabilir, keşfedilmemiş rotaları kendinize özel oluşturabilir ve seyahatinizi planlayabilirsiniz. 

Yurt İçi Uçak Bileti

Yurt içi uçak bileti bulmak Kudret Turizm  ile çok kolay. Yurt içi uçak bileti satın almak için tüm havayolu firmalarında tek tek uçak bileti aramak, sizin için zaman kaybı olabilir. Kudret Turizm  ile onlarca havayoluna tek seferde ulaşabilirsiniz. Böylece; en uygun ve ucuz uçak biletine tek seferde ulaşıp tüm yurt içi uçak bileti fiyatlarını, bagaj haklarını ve uçuş saatlerini tek ekranda listeleyip karşılaştırabilirsiniz. İster direk uçuşları ister aktarmalı uçuşları filtreleyerek de sadece uçmak istediğiniz süreye göre uçuşları listeleyebilirsiniz. Thy, Pegasus, Anadolu jet, Sunexpress, Onur Air gibi ulusal ve uluslararası birçok havayolunun yurt içi ve yurt dışı uçak biletine kolayca ulaşabilirsiniz.


Yurt Dışı Uçak Bileti
Dünyanın dört bir yanına Kudret Turizm  hizmet ve kalitesi ile uçmaya ne dersiniz? Lufthansa, Corendon, Ryanair gibi havayolları ile yurt dışı uçak biletlerini karşılaştırabilir, size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.


Uygun Uçak Bileti Alın
Uygun fiyatlı uçak bileti alabilmeniz için önerimiz; planınızı önceden yapmanız ve yaklaşık bir – iki ay önceden rezervasyon yapmanız. Genellikle havayolu firmaları uçak bileti fiyatlarını, uçuş tarihi yaklaştıkça yüksek tutmakta. Ayrıca; zaman zaman ileriye dönük yapılan indirimli uçak bileti kampanyalarından da yararlanabilir, uygun fiyatlı uçak bileti satın alabilirsiniz. Kudret Turizm özel indirim ve fırsat kampanyalarını takip ederek de ucuz uçak bileti alma fırsatını yakalayabilirsiniz.


Kudret Turizm’den Uçak Bileti Almanın Avantajları
• Hızlı ve kolay rota arama
• Uygun fiyatlı uçuşları tek ekranda listeleme
• Uçak bileti fırsat ve kampanyalarından yararlanma
• Yurt içi uçak biletinde 9’a varan taksit, yurt dışı uçak biletinde 3’e varan taksit imkanı
• Çoklu ödeme yöntemi ile birden fazla kredi kartını aynı anda kullanabilme imkanı
• Yurt içi ve yurt dışı onlarca havayolunun uçuşlarını tek ekranda listeleme ve karşılaştırma imkanı
• Tüm rezervasyonlarda Kudret Turizm güvencesi.

Erken rezervasyon fırsatı ile yaptığınız indirimli tatil rezervasyonlarınız için otelinizin yanına kolayca uçak bileti ekleyebilirsiniz. Böylece; tüm rezervasyonlarınıza kolayca ulaşabilir,Kudret Turizm  hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca; havalimanından otelinize de isterseniz transfer hizmeti ekleyerek tatilinizle birlikte seyahat sürecinizi de kolaylaştırabilirsiniz. 444 28 22 numaralı çağrı merkezimizden de ihtiyaç duyduğunuz tüm konularda destek alabilirsiniz.

VİZE

Vize başvurusu nasıl yapılır, nereden yapılır?” gibi aklınıza takılan soru işaretleriyle birlikte daha da karmaşık hale gelen bu süreç sebebiyle seyahat planlarınızı ertelemeyin! Bırakın ihtiyacınız olan işlemleri sizin yerinize biz yapalım ve siz sadece seyahatinizi nasıl geçireceğinizi düşünün. Kudret Turizm, başvuru işlemlerinizi zahmetsiz ve hatasız tamamlayabilmeniz için başvuru süreçlerini sizin adınıza yönetmektedir.
Bu işlemleriniz için vize danışmanlığı, evrak kontrolü ve takip işlemleri hizmetleriyle başvurunuzun hızlı ve sorunsuz tamamlanması sağlanmaktadır. Her yıl binlerce başvuruları yöneten Kudret Turizm vize departmanı, tecrübeli ve profesyonel kadrosuyla tüm sorularınızı cevaplamak için hizmetinizdedir.

Kurumsal Seyahatler için Vize İşlemleri

Kudret Turizm olarak şirketinizin yurt dışı seyahatlerinde ihtiyaç duyacağı vizeler için, bununla ilgili kurumsal işlemlerinizi organize etmekte ve takip etmekteyiz.
Şirketinizin gerçekleştireceği iş seyahatleri için kurumsal vize işlemleri adına en hızlı ve en doğru sonuçları almak ancak evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıyla sağlanabilmektedir. Yüzyıl Turizm, şirketiniz adına tüm evraklarınızın kontrollerini sağlayıp, eksikleri tamamladıktan sonra başvuruda bulunan kişi için randevu alımını gerçekleştirmektedir.
Ardından başvuruda bulunulacak ülkenin konsolosluğuna veya aracı kurumuna gerekli evraklar istenilen formatta, şirket yetkiliniz adına teslim edilmektedir. Gerekli görülmesi halinde, görüşmeye davet edilen başvuru sahibine refakatçilik edilerek, buradaki işlemlerin normalden çok daha hızlı bir şekilde tamamlanması sağlanmaktadır.
Şirketinizden sürekli vize başvurusunda bulunan yetkililerin evraklarının her daim hazır bekletilmesi sayesinde, başvuruda bulunmak için şirketiniz tarafından Kudret Turizm’e talep geçildiği anda, işlemlerinizi zaman kaybetmeden başlatabilmekteyiz. Bu sayede şirketiniz adına, özellikle acil alınması gereken vizelerde, işlemleri normalden çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilmekteyiz.
*Bu sayfada belirtilen ücretler münferit vize işlemleri için geçerlidir. Şirketiniz adına teklif almak için bizi arayabilir ya da aşağıdaki teklif al formunu doldurabilirsiniz.

Şirket Yetkililerinin Süreçlerini Nasıl Hızlandırıyoruz?

Sıklıkla yurt dışına seyahatlerde bulunan şirket yetkililerinizin işlemleri, gerekli olan evrakları ilk başvuruda vize danışmanlarımız tarafından teslim alınır.
İşlemler tamamlandıktan ve vize alındıktan sonra bu evraklar güvenli bir alanda muhafaza edilmeye başlanır.
Evrakların güncelliği düzenli olarak takip edilmektedir ve süresi geçen evraklar için tarafınızdan yenileme yapılması talep edilir.
Bu sayede evraklar sürekli güncel olarak bekletilir ve şirket yetkililerinin zamanla yarıştığı bir ortamda, vize başvurusunda kullanılacak evrakları toparlamak için harcanan zaman ortadan kalkmış olur. Bu şekilde işlemler normalden çok daha hızlı bir şekilde
gerçekleştirilir.
Kudret Turizm ailesi olarak sizlerle de çalışmak için heyecanla haberlerinizi bekliyoruz!

Schengen Vizesi Nedir?

Yunanistan, Avrupa Birliğine üye bir ülke olup, Schengen anlaşmasının bir parçasıdır. Bu iki üyelik, Yunanistan'ı ziyaret etmek isteyen yabancı vatandaşların vize gerekliliklerini belirlemektedir Schengen vizesi, Schengen bölgesindeki bir veya birkaç ülkeyi ( Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, İtalya, Yunanistan, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç, İsviçre, Polonya, Slovenya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Malta, Estonya, Litvanya, Letonya ve Macaristan) ziyaret etmek istediğinizde gerekmektedir.

Schengen konaklama süresi ve farklı Schengen ülkelerine ziyaret

Schengen Vizesi, Schengen bölgesi dahilinde 90 güne kadar seyahat etme hakkını tanımaktadır. Vize uygulamalarıyla ilgili yetkilerin belirlendiği yönetmeliğe göre, vizenizi seyahat edeceğiniz veya seyahatinizin önemli bir bölümünü geçireceğiniz ülke temsilciliğinden temin etmeniz gerekmektedir. Farklı Schengen ülkelerine seyahat etmeyi planlıyorsanız, vize almak için en uzun konaklama yapacağınız ülkenin temsilciliğine başvurmalısınız.

Hangi Avrupa Ülkeleri Schengen Vizesi Düzenler?

Schengen Bölgesi, üye ülke vatandaşlarının pasaport ve gümrük kontrolünden geçmesine gerek kalmadan bölge içinde serbestçe seyahat etmesine izin veren Schengen anlaşmasını imzalamış 26 ülkeyi kapsar.
Schengen Bölgesine Üye Ülkeler

·  Belçika

·  Avusturya

·  Çek Cumhuriyeti

·  Danimarka

·  Estonya

·  Finlandiya

·  Fransa

·  Almanya

·  Yunanistan

·  Macaristan

·  İzlanda

·  İtalya

·  Letonya

·  Litvanya

·  Lüksemburg

·  Malta

·  Hollanda

·  Norveç

·  Polonya

·  Portekiz

·  Slovakya

·  Slovenya

·  İspanya

·  İsveç

·  İsviçre

·  Lihtenştayn

Kim Avrupa’ya Giriş İçin Vizeye İhtiyaç Duyar?

Schengen üyesi ülkelerle serbest vize anlaşmasına henüz dahil olmayan tüm üçüncü ülke vatandaşlarının Avrupa’ya seyahat etmeden önce vize alması gerekir. Schengen üyesi ülkelerden birine seyahat etmek için Schengen Vizesine ihtiyacınızın olup olmadığını kontrol etmek için vatandaşlarının AB’ye seyahat etmeden önce Schengen Vizesine başvurması gereken ülkelerin listesi burada sunulmuştur.

Avrupa’ya Giriş Yapmak İçin Vizeye Nasıl Başvurulur?

Avrupa’ya seyahat etmek için Schengen Vizesine başvurmak için öncelikle seyahat nedeninize ve uyruğunuza bağlı olarak bir vizeye ihtiyaç duyup duymadığınızı öğrenmeniz gerekir. Vize almanız gerekiyorsa o zaman seyahat planınızı, Schengen Bölgesi’nde kaç gün kalmayı planladığınızı, ziyaret edeceğiniz ülkeler (birden fazlaysa), giriş yapacağınız ülkeyi ve çıkış yapacağınız ülkeyi belirlemeniz gerekir. Bunları tamamladıktan sonra, karşılamanız gereken tüm Avrupa vize başvurusu gereksinimlerini gözden geçirmeniz ve ülkenizdeki Schengen konsolosluklarının birinde bir vize randevusu alma sürecini başlatmanız gerekir.

Avrupa Vizesi Ne Kadar?

Schengen vizesinin ücreti yetişkin başına 80€’dır. Ancak, başvuran kişinin yaşına, uyruğuna ve diğer faktörlere bağlı olarak daha düşük bir ücret ödeyecek veya hiç ücret ödemeyecek kategoriler bulunur. İndirimli vize ücretlerinden yararlanan veya ücret ödemekten muaf olan kategorileri tam olarak belirten Schengen Vize ücretleri listesine göz atın.

Schengen Vizesi İçin Seyahat Sigortası Nedir?

Acil tıbbi durumlar için en az 30.000 EURO’dan fazla teminat içeren Seyahat Sağlık Sigortanızın Schengen Bölgesi’ndeki tüm konaklamanız boyunca geçerli olması gerekir.

AB Vatandaşı Olmayanlar İçin Seyahat Belgeleri ve Giriş Gereksinimleri

Vizeden muaf olup olmadığınıza bakılmaksızın AB/Schengen ülkesi vatandaşı değilseniz giriş yapmanıza izin verilmesi için giriş yaptığınız Schengen gümrük kapısında birçok belge sunmanız gerekecektir.
Schengen Bölgesi’ne giriş yaparken sunmanız gereken belgeler şunlardır:
Geçerli Pasaport. Son 10 yıl içinde düzenlenmiş olması ve AB’den çıkmayı planladığınız tarihten sonra en az 3 ay geçerli olması gerekir. Schengen Vizesi. Vize zorunluluğu olan bir üçüncü ülke vatandaşıysanız. AB/Schengen gümrük görevlileri sizden, yeterli para, konaklama belgesi, ne kadar kalmayı planladığınız, gidiş-dönüş uçak bileti, giriş amacınız, seyahat sigortası, davetiye mektubu vb. diğer bilgi ve belgeleri de isteyebilir.
Schengen Bölgesi’ne giriş yaptığınızda gümrük görevlisinin pasaportunuza giriş damgası vurduğundan lütfen emin olun. Bu damga yoksa ceza ödeyebilir veya gözaltına alınabilirsiniz.

Avrupa’da Kısa Süreli Ziyaretler İçin Schengen Vizesi Türleri

Bu bölgede bulunan bir veya daha fazla Avrupa ülkesini aşağıdaki nedenlerden dolayı ziyaret etmeyi planlıyorsanız Schengen Vizesine başvurmanız gerekir:

·  İş amaçlı.

·  Arkadaş ve aile ziyareti.

·  Turizm ve tatil.

·  Kültürel ve spor etkinlikleri.

·  Havalimanı transit ve gemiyle transit geçişler.

·  Resmi ziyaret.

·  Tıbbi nedenler.

·  Kısa süreli eğitim ve araştırma amaçlı.Schengen ülkelerini ziyaret etme nedenlerinize, ziyaretlerinizin sıklığına bağlı olarak Schengen konsolosluğu size tek girişli vize, çift girişli vize veya çok girişli vize düzenleyebilir.
Tek girişli vizenizin geçerlilik süresi, vize başvuru formunuzda belirttiğiniz Schengen Bölgesi’nde kalacağınız gün sayısına ve size Schengen vizesini düzenleyen konsolosluğun kendi kararına bağlıdır.

AB Vize Başvurusu İçin Uçuş Seyahat Planı Nedir?

Uçuş seyahat planı, ilgili bir uçuşun programının çevrimiçi olarak doğrulanabildiği onaylanmış bir belgedir.

Kimler vize başvurusunda bulunmalıdır?

Türk vatandaşlarının Yunanistan’ı ziyaret etmek için bir vizeye gereksinimleri bulunmaktadır. Diplomatik, servis (Hususi/yeşil) veya hizmet (gri) pasaport sahiplerinin, Schengen bölgesinde 90 günden az süreli konaklamalar için vize almaları gerekmemektedir.

TC Uyruğuna sahip olmayan diğer ülke vatandaşları nasıl başvuru yapabilir?

Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işlemlerinin proses süresi normal şartlarda 15 iş günüdür. Bu sebeplerle yoğunluklar da göz önünde bulundurularak vize başvurusunun olabildiğince erken yapılması önerilir. Yabancı vatandaşların Türkiye’de ikamet izinlerinin bulunduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. Yunanistan Başkonsolosluğu vize başvurularının değerlendirme işlemini başvuru sahibinin sosyal ve ekonomik durumunu incelenmesi esasını temel alır. Bu amaçla başvuru sahibinin şahsi dokümanlarını talep eder. Geçici olarak öğrenim görmeye gelen öğrencilerden ise ebeveynlerin dokümanlarını talep etmektedir. Bu dokümanların İngilizce veya Yunanca diline noter tasdikli olarak çevrilmiş olması gerekmektedir. Türkiye dışında başka bir ülkede doğmuş başvuru sahiplerinin, yakın bir zaman içerisinde biyometrik verilerini vermiş olsa dahi başvurusu ile beraber tekrardan parmak izi vermeleri gerekmektedir. Aşağıda verilen web sitesi adresinden Yunanistan’ın vize uyguladığı ülkeleri görebilirsiniz:

AB ve Yunan Vatandaşı yakınları

Avrupa Birliği (AB) , AB üyesi ülke vatandaşlarının veya Yunan Vatandaşlarının aile üyelerinin, onlarla beraber AB ülkelerine yapılacak olan kısa süreli (90 güne kadar) vize başvurularında kolaylık sağlanmasını öngörmektedir. Bu durum bakmakla yükümlü olunan aile bireylerine yöneliktir. Eşler, 21 yaşını doldurmamış çocuklar (veya eşin çocukları), ya da bakmakla yükümlü oldukları 21 yaşından büyük çocuklar (veya eşin çocukları), bakmakla yükümlü oldukları ebeveynleri ya da kayın peder/valideleri. Detaylı bilgi için Vize kategori AB / Yunan vatandaşı eşi ve/veya çocukları seçiniz .