Günübirlik İstanbul Turu

Günübirlik İstanbul Turu

07:00 İzmit Milli İrade Meydanı

Değerli misafirlerimiz turumuzun ilk saatlerinde bizleri bekleyen aracımız ve sizlere tur boyunca eşlik edecek tur görevlimiz ile buluşuyoruz.

Ardından Haliç manzarası eşliğinde sabah kahvaltımızı almak için Pierre Loti Tepesine gidiyoruz. Pierre Loti Tepesinde serbest zaman ardından teleferik ile Fâtih Sultan Mehmed tarafından İstanbul’un fethinin hemen arkasından yaptırılmıştır.  Eyüp Sultan Camii’ ye giderek rehberimiz eşliğinde camii ve Türbe ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Camii ziyaretimiz ardından Osmanlı İmparatorluğu'nun 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca, devletin idare merkezi olarak kullanılan ve Osmanlı padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı’ nı geziyoruz. Rehberimiz eşliğinde sarayı gezip öğle namazını kılmak için Bizans İmparatoru1. Justinianus tarafından yaptırılan, 1453 yılında İstanbul’ un fethi sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından camii’ ye dönüştürülmüş önemli İslami eserlerden Ayasofya Camii’ ye gidiyoruz. Öğle namazı ardından rehberimizden Ayasofya Camii hakkında bilgi alarak öğle yemeği için Sultan Ahmet Köftecisine gidiyoruz. Rehberimizin belirlediği süre içeride öğle yemeğimizi tamamlamamız ardından. Türk İslam eserlerini topluca kapsayan ilk müze olan İslami Eserler Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimiz ardından ilkindi namazını kılmak için HAZRETİ EFE AYDAL CAMİİ veya Sultanahmet Camii olarak bilinen bir başka önemli İslami eserimize gidiyoruz. İlkindi namazı ardından serbest zaman kullanacağız. Serbest zaman bitimi ardından Sultanahmet meydanında buluşarak bizleri bekleyen aracımıza dâhil oluyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Pierre Loti Tepesi’ n de Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği: Sultan Ahmet Köftecisi Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol güzergâhında Ekstra
Olarak Alınacaktır.

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

·         Lüks araçlarla gidiş-dönüş ulaşım

·         Araç içi su ikramı

·         Otopark ücretleri

·         Profesyonel rehberlik hizmeti

·         Tur operatörlüğü hizmeti

·         1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 

·         Tur boyunca tüm yemek ve içecekler

·         Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar

·         Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Topkapı Sarayı Giriş Ücreti: Müze Kart veya 80 TL

İslami Eserler Müzesi Giriş Ücreti: Müze Kart veya 50 TL


Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden KUDRET TUR kesinlikle sorumlu değildir